Dijital Keşfediş


Dijital Keşfediş Sergisi (Konya Bilim Merkezinde) Açılıyor

24 Ocak’ta Konya Bilim Merkezinde açılacak Dijital Keşfediş Sergisi 12 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek. Dijital dünya ile sanatın bir araya geleceği bu sergide alanında ünlü sanatçılar eserlerini sergileyecek. Dijital Çağ, Dijital Dünya, Değişim ve Geleceğe Hazırlanmak" temalı Dijital Sanat Sergisi” birçok farklı disiplini bir araya getirecek. Sergiyi oluşturan seçkin sanat eserleri, teknoloji atölyeleri, 3D ve VR deneyim alanları, panel ve söyleşiler ziyaretçilere unutulmayacak deneyimler yaşatacak.

Sergide; 3 boyutlu sanal akvaryum salonunda “Akdeniz’de Yolculuk” isimli film gösterimi de gerçekleştirilecek. Ayrıca ziyaretçiler, usta sanatçı Devrim Sezer’in “Sanal Devrim VR deneyimi” sergisi ile İstanbul’u VR gözlükler ile gezme şansı elde edecekler.

Sanatçıların duygu ve düşüncelerini teknolojik araçlar kullanarak sergileyecekleri Dijital Keşfediş Sergisinde geleneksel sanat formatındaki eserler; yapay zekâ, NFT ve çeşitli bilgisayar programları ile desteklenerek yeniden üretilecek. Dijital Keşfediş Sergisi son günlerde sıkça duyduğumuz, teknolojik kavramların anlaşılmasını kolaylaştıracak içerikleri de ziyaretçilerine sunmaktadır. Bu etkinlik her yaştan teknoloji meraklısı katılımcının dikkatini çekecek.

Dijital Keşfediş sergisinin yanı sıra aynı tarihlerde bilim merkezinde robotik kodlama, dijital tasarım, makine öğrenmesi ve teknoloji atölyeleri gibi etkinlikler de düzenlenecek. 24 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında her yaştan katılımcılar için bilim merkezinde çok çeşitli etkinlikler hazırlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve KTO Karatay Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikler için bilim merkezi giriş ücreti dışında herhangi bir ücret ödenmeyecek. Bilim Merkezi giriş ücretleri öğrenciler için ₺5, yetişkinler için ₺7’dir.

Etkinlikler kapsamında KTO Karatay Üniversitesinin öncülüğünde mühendislik, hukuk, tasarım ve sosyal bilimler alanlarının dijitalle yorumlandığı birbirinden farklı etkinlikler ve spesifik konularda panel, konferans ve sunumlar da düzenlenecek. Program detaylarına ve etkinlik takvimine www.dijitalkesfedis.com sayfasından ulaşılabilecek.