KonyaBilimFest

00
1
4
3
5
2
7
6
8
99
9

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 2014’de açılışı gerçekleştirilen uluslararası çaptaki Konya Bilim Merkezi TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olarak Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. Konya Bilim Merkezini açılışından bugüne iki buçuk milyondan fazla kişi ziyaret etmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında ülkemizdeki teknolojik gelişmeler büyük bir ivme kazanmıştır. Bu çerçevede bilim festivalleri, milli teknolojinin geliştirilmesinde ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin keşfedilmesinde önemli bir yer tutmaktadır.

Konya için bir gelenek haline gelmiş olan ve Anadolu’da düzenlenen en büyük bilim festivali olan KonyaBilimFest; Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TUSAŞ, BAYKAR, TÜMOSAN gibi Savunma Sanayi Şirketleri Türkiye’nin diğer bilim merkezleri, Orman Genel Müdürlüğü, MTA, Üniversiteler ve birçok kurum/kuruluşun katkılarıyla sekizinci kez gerçekleştirildi.

Yerli ve milli teknolojilerimiz ATAK, GÖKBEY, BAYRAKTAR TB2, CEZERİ, BOR MOBİL, MİLLİ MUHARİP UÇAK ve PUSAT festival boyunca bizlerleydi.

Yüzlerce bilimsel etkinlik, atölye, sahne gösterileri ve yarışmaların olduğu 8. Konya Bilim Festivaline 250 binden fazla ziyaretçi katılım gösterdi.