Organizasyon

24_Bilim_Merkezi_4-min
DSC_4066-min

Konferans Salonu Kiralama

Ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan merkezimizde 3 adet konferans salonu bulunmaktadır. Bunlar:

Büyük Konferans Salonu: 600 kişilik,

Küçük Konferans Salonu: 200 kişilik,

Bilimsel Gösteri Amfisi: 120 kişilik.

Öğrenci, mezuniyet baloları

Yılsonu yapılan (anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise) mezuniyet baloları için düzenlenecek organizasyonlar. Konferans salonlarımız ve orta alanımız ile farklı bir atmosferde öğrenciler, veliler ve öğretmenler için unutulmaz bir anı olacak. Konya bilim Merkezimizin eşsiz mekân tasarımı ise mezuniyet fotoğraflarınıza farklı bir hava katacaktır.

Gece Gözlem Etkinlikleri

Son yıllarda yaşanan bilimsel gelişmelerin ve çalışmaların sonucunda toplumsal anlamda astronomiye olan ilgi giderek artmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen etkinliklerde ziyaretçilerin; temel astronomi bilgilerinin kavranması, uzay teknolojilerinin tanıtılması ve bu alanda çalışan bilim insanlarının yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verilerek farklı bir bakış açısı kazanmaları hedeflenmektedir. Yapılan gözlem etkinliklerinde evren keşfedilirken, teleskoplar ve dürbünler ile gökcisimleri gözlemlenmektedir. Uzman astronomlar tarafından yapılan gökyüzü sunumları ve merak uyandıran eğlenceli atölye çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Doğum Günleri

Doğum günü organizasyonları için farklı bir ortam ve atmosfer arayanlar için bilim merkezimiz doğru bir tercih olacaktır. Konferans salonlarımız, farklı temalarla tasarlanmış atölye & laboratuvar alanları ile bilim, teknoloji, astronomi vb. istediğiniz bir tema ile sizler için unutulmaz bir doğum günü olacak.