Yarıyıl Atölyeleri

KONYA BİLİM MERKEZİ SÖMESTİR ATÖLYELERİ

Sömestirda Konya Bilim Merkezimizde çok çeşitli atölyeler gerçekleştirilecektir. 

Bu atölye etkinliklerinden bazıları randevulu ve ücretli olacaktır. Katılmak istediğiniz ücretli atölye seansı için arayıp randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusu olmayan ziyaretçilerimiz atölyelere katılamayacaktır. Atölyenizin olduğu gün en az 15 dakika öncesinden Konya Bilim Merkezinde olup danışmadan ödemenizi yapıp bilet almanız gerekmektedir.

- Randevular telefon ile oluşturulacak.

- Ödemeler atölyenin gerçekleşeceği gün bilim merkezinde yapılacaktır.


DİJİTAL KEŞFEDİŞ ATÖLYESİ

Teknoloji temalı Dijital Keşfediş Atölyeleri kapsamında temel elektronik, kodlama, sanal dünya, 3d yapılar gibi birbirinden farklı içerikler gerçekleştirilecektir. Etkinliklerimiz yarıyıl tatili boyunca devam edecektir.  


DOĞA BİLİM ATÖLYELERİ

SeraLab alanımızda, hidroponik tarım ve bitki yetiştirme teknikleri, su tasarrufu gibi konularda daha iyi anlaşılması için 2 hafta boyunca atölyeler düzenleyeceğiz. Ayrıca, bahçemizdeki yetiştirilen bitkileri de inceleme fırsatı sunacağız. Etkinlikler 4-7 Yaş (Ebeveynlerle Birlikte) ve 8-11 yaş grupları için düzenlenecektir ve her gün 4 seans olarak gerçekleştirilecektir. 


DRAMA ATÖLYE

Kop Bilim Çocuk Kütüphanesinde her gün farklı bir çocuk kitabıyla 4-10 yaş arası çocuklara kitapları sevdirmek, çocukların duygusal olarak gelişimlerine katkı sağlamak ve düşünme becerileri geliştirerek okuma alışkanlığına sahip olmaları amaçlanmaktadır. Etkinliklerle eğitmen eşliğinde kitap seslendirmesi, kitap meraklısı çocuklarla dans etkinliği ile atölye ve oyunlar yapılacaktır.


LEGO ATÖLYELERİ

LEGO Etkinlikleri 24 - 29 Ocak 2023 ve 31 Ocak - 5 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu etkinliklerde katılımcıların;

• Parçaları birleştirerek tümevarım becerilerinin gelişmesini sağlamak,

• Hayal güçlerinin sınırlarını zorlayarak farklı yapılar inşa edip özgüvenlerinin gelişimini sağlamak,

• Sabır ve azim sonucu verilen görevleri tamamlayarak bunların sonucu olarak el becerilerinin gelişimine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.


UZAY BİLİM ATÖLYELERİ

Bu etkinlikte merak uyandıracak atölye çalışmaları ve etkinlikler ile katılımcılar astronomi, uzay ve uzay teknolojilerine dair bilgiler edineceklerdir. Yapılan etkinliklerle bu merak duyguları desteklenerek; evreni, galaksileri, yıldızları ve gökyüzüne dair temel bilgileri kavramaları hedeflenmektedir. Edindikleri bilgiler ışığında teleskopları kendilerinin kurmasını sağlanıp, “yaparakyaşayarak öğrenme metodu” ile gözlemleme ve deneyimleme imkânı sunulacaktır.